IP استاتیک

در مطالب قبلی به مدیریت انبار و اصول انبارداری اشاره کردیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با چگونگی دسترسی به نرم افزار انبارداری ابری از طریق IP، صحبت کنیم. بنابراین شما می توانید از هر مکانی امکان دسترسی به سیستم انبارداری ابری را داشته باشید. برای این کار نیاز به یک IP استاتیک و اینترنت دارید.

پروتکل IP

IP مخفف عبارت (Internet Protocol Address) است. پروتکل آی پی دربرگیرنده دو بخش سرآیند و بخش محتوا است. سرآیند هر بسته دارای یک بخش ثابت ۲۰ بایتی و یک بخش اختیاری با طول متغیر است. هر ماشین میزبان و هر مسیریابی در شبکه اینترنت دارای یک آدرس آی پی است. که در آن شماره شبکه و شماره ماشین مشخص می شود. ترکیب این شماره منحصر به فرد و یکتا است. بر اساس این اصل اساسی که هیچ دو ماشینی در اینترنت نباید آدرس IP یکسانی داشته باشند. تمام آدرس های آی پی، ۳۲ بیتی هستند و برای مشخص کردن آدرس ماشین مبدا و مقصد، در درون فیلدهای مربوطه در بسته های IP قرار می‌گیرند.

اشاره به این نکته بسیار مهم است که آدرس IP در حقیقت یک ماشین میزبان را مشخص نمی‌کند. بلکه به یک کارت واسطه شبکه اشاره دارد. بنابراین اگر ماشینی بر روی دو شبکه واقع شده باشد، باید دو آدرس آی پی داشته باشد. ولی در عمل بیشتر ماشین ها فقط بر روی یک شبکه قرار گرفته اند و فقط یک آدرس IP دارند.   

 IP در نرم افزار انبارداری ابری

ما IP ها را براساس زمان استفاده از آدرس آی پی، به دو دسته تقسیم بندی می کنیم:

  • آی پی داینامیک (Dynamic)
  • آی پی استاتیک (Static)

IP داینامیک (Dynamic)

هر سیستمی که تمایل داشته باشد امکان سیار بودن را برای کاربران خود فراهم کند، موظف به ایجاد یک عامل خانگی (Home Agent) است. همچنین هر سایتی که تمایل به پذیرش کاربران سیار داشته باشد، موظف به ایجاد یک عامل خارجی (Foreign Agent) است. هرگاه یک ماشین متحرک در محدوده یک سایت خارجی ظاهر می شود، ابتدا با عوامل خارجی تماس برقرار کرده و ثبت نام می کند. عامل خارجی با عامل خانگی آن کاربر تماس گرفته و آدرسی جدید از محل کاربر متحرک به آن اعلام می‌کند. این آدرس عموما آدرس آی پی خود عامل خارجی است. 

IP استاتیک (Static)

آی پی استاتیک معمولا کاربرهای خاصی در اینترنت دارد. مثلا کاربرانی که همیشه می خواهند از خدمات خاصی بهره مند شوند، از این نوع آی پی استفاده می کنند. در آی پی استاتیک، با قطع و وصل شدن ارتباط دستگاه با شبکه، آدرس آی پی تغییری نمی کند و همیشه ثابت می باشد. بنابراین مشتریان ما می توانند از طریق یک IP استاتیک، به نرم افزار انبارداری ابری دسترسی داشته باشند. این دسترسی محدود به زمان و مکان خاصی نمی باشد.

شرکت رایان پرسیس در زمینه سیستم های ابری فعالیت می کند. و نرم افزارهای مختلفی، در بستر ابر طراحی کرده است. از جمله این نرم افزار ها: نرم افزار انبارداری ابری رادیکال، نرم افزار مدیریت منابع انسانی رادیکال و… می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات رایگان رایان پرسیس، با شماره تلفن  ۳۶۰۲ ۳۶۰۲ ۰۵۱ تماس حاصل کنید.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه