این مشکل ناشی از دلایل مختلفی است که در ادامه با چند نمونه از آن ها آشنا خواهید شد.

 مشکل در ناهمگامی برخی از بروزرسانی ها

توجه داشته باشید که بیشتر نرم‌افزارهای روی سرور مدام در حال بروزرسانی می باشند، از این رو، تغییرات اساسی را در آنها شاهد خواهید بود. در برخی مواقع این احتمال وجود دارد که تغییر نسخه های مختلف در سرور از همگامی کافی با تنظیمات قبلی برخوردار نباشد که در این صورت خطای Internal Server Error 500 در صفحه سایت خود مشاهده می کنید. همچنین یکی از دلایل دیگر می تواند ناشی از تغییرات دسترسی و یا ایجاد برخی تنظیمات از سوی کاربر باشد. در این حالت، بازگردانی بک آپ به آخرین حالت پایدار سایت  قادر است مشکل را برطرف نماید.

حذف افزونه های وردپرس

اگر به تازگی بر روی سیستم مدیریت محتوای خود افزونه و یا پلاگین نصب کرده اید ممکن است با خطای Internal Server Error 500 مواجه شوید. با نصب برخی از افزونه ها در سیستم تداخل به وجود می آید که برای رفع آن باید افزونه ها و پلاگین ها را غیرفعال و حذف کنید. همچنین می توانید نسخه قدیمی تر افزونه موردنظرخود را نصب نمایید.

محدودیت حافظه وردپرس

در برخی مواقع ،شاهد خطای ۵۰۰ به دلیل کمبود فضا هستید .این خطا به دلیل استفاده زیاد از منابع سیستم به وجود می آید.  در این حالت، می بایست افزونه های پرمصرف را پیدا و سپس غیر فعال کنید و یا به سرویسی با منابع بالاتر ارتقا انجام دهید.

خرابی فایل های اصلی

مورد دیگری که شما می توانید برای رفع خطای ۵۰۰ بهره بگیرید، بروزرسانی فایل های اصلی هسته وردپرسی است که باید با نحوه بروزرسانی دستی وردپرس آشنایی داشته باشید.

درباره - نوردی

ارسال دیدگاه