تجهیزات کاربردی در انبار

تجهیزات حمل و نقل

تجهیزات حمل و نقل برای انتقال مواد از یک مکان به مکان دیگر (از جمله مکانهای کاری، بین بارکد بارگیری و منطقه ذخیره سازی و غیره) استفاده می شود، در حالی که تجهیزات موقعیت یابی برای دستیابی مواد در یک مکان استفاده می شود. زیر شاخه های اصلی تجهیزات حمل و نقل: نوار نقاله، جرثقیل و کامیون های صنعتی هستند. مواد را نیز می توان بدون استفاده از تجهیزات دستی انتقال داد.

 

 

تفاوت بین استفاده از نوار نقاله، جرثقیل و کامیون های صنعتی برای حمل و نقل با توجه به مسیر و منطقه عملیات آنها.

نوار نقاله

نوار نقاله ها هنگامی استفاده می شود که مواد به طور مرتب بین نقاط خاص از یک مسیر ثابت جا به جا می شوند و هنگامی که یک نوار نقاله استفاده می شود که حجم کالا هایی که جا به جا می شوند ارزش سرماهی گذاری داشته باشد، انواع مختلف نوار نقاله را می توان با نوع محصول مورد استفاده قرار داد، بار کم یا بار زیاد و یا اینکه آیا بارها بر روی نوار نقاله انباشته می شوند یا خیر. انباشت اجازه می دهد تا حرکت متناوب هر یک از مواد حمل و نقل در امتداد نوار نقاله، در حالی که تمام واحدها به طور همزمان بر روی نوار نقاله بدون قابلیت انباشت حرکت می کنند به عنوان مثال، در حالی که هر دو غلتک و تسمه نقاله یک نوار نقاله در سطح یک واحد هستند، غلتک قابلیت انباشت را فراهم می کند در حالی که کمربند تسمه نمی کند؛ به همین ترتیب، هر دو دستگاه انتقال قدرت و ترانسفورماتور، یک نوار نقاله سرنشین دار واحد با بارگیری بدون سرنشین طراحی شده اند تا یک مسیر اضافی را برای ارائه قابلیت انباشتی که در نقاله نقاله حمل می شود وجود نداشته باشد. نمونه هایی از نقاله های حمل و نقل فله شامل کمربند مغناطیسی، تسمه نقاله، سطل و نقاله های پیچ است. یک سیستم نوار نقاله مرتب سازی برای ادغام، شناسایی، ایجاد و جدا کردن محصولات به مقصد های خاص مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا شامل بخش های تسمه نقاله، غلتک و تسمه نقاله همراه با سلاح های مختلف متحرک و / یا چرخ های پاپ آپ زنجیرهای که محصولات را به مقصد های مختلف منحرف می کنند، فشار می آورند یا می کشند.

 

جرثقیل

جرثقیل ها برای انتقال بارهایی استفاده می شوند که مسیرهای متغیر (افقی و عمودی) در یک منطقه محدود و زمانی که حجم جریان ناکافی (یا متناوب) وجود دارد به طوری که استفاده از یک نوار نقاله قابل توجیه نیست. جرثقیل انعطاف پذیری بیشتر در حرکت از نقاله ها را فراهم می کند، زیرا بارهای قابل حمل با توجه به شکل و وزن آنها متفاوت است. جرثقیل در حرکات انعطاف پذیری کمتر از کامیون های صنعتی ارائه می دهد، زیرا تنها می توانند در یک منطقه محدود عمل کنند، اما برخی می توانند بر پایه قابل حمل کار کنند. اکثر جرثقیل ها از تریلر و تراک برای حرکت افقی و بالابر برای حرکت عمودی استفاده می کنند، اگر چه از موقعیت مکانی مناسب برای بارگیری استفاده می شود. شایع ترین جرثقیل ها عبارتند از جیب، پل، زیر بغل و جرثقیل استیک.

 

کامیون های صنعتی

 

جک پالت

کامیون های صنعتی کامیون هایی هستند که مجاز به سفر در جاده های عمومی نیستند (کامیون های تجاری مجاز به سفر در جاده های عمومی هستند). کامیون های صنعتی برای انتقال مواد در مسیرهای متغیر استفاده می شوند و هنگامی که حجم جریان کافی (یا متناوب) وجود دارد به طوری که استفاده از یک نوار نقاله قابل توجیه نیست. آنها انعطاف پذیری بیشتری در حرکت دارند از نقاله ها و جرثقیل ها، زیرا هیچ محدودیتی در ناحیه تحت پوشش وجود ندارد و اگر کامیون توانایی بالابردن را داشته باشد، عمودی حرکت می کند. انواع کامیون های صنعتی را می توان مشخص کرد که آیا آنها دارای چنگال برای دست زدن به پالت ها هستند یا خیر، نیاز به دستیابی به قابلیت های بالابردن دستی و مسافرت دارند، به اپراتور اجازه می دهند در کامیون سوار شوند یا نیاز به عملیات با کامیون در حین سفر داشته باشند، قابلیت بارگذاری انباشته و اینکه آیا آنها می توانند در باند های باریک عمل کنند یا خیر.

 

 

واحد بار AGV

کامیون های دستی (از جمله چرخ دستی ها و کامیون ها)، ساده ترین نوع کامیون های صنعتی، نمی توانند پالت ها را حمل و یا پشته بشوند، غیرقابل استفاده می شوند و نیاز به عملگر برای راه رفتن دارند. جک پالت، که نمی تواند یک پالت بسازد، از چرخ های جلو نصب شده در انتهای چنگال استفاده می کند که به کف می چرخد، زیرا پالت تنها به اندازه کافی بلند می شود تا کف را برای حرکت بعدی پاک کند. کامیون بالابر متعادل (گاهی اوقات به عنوان یک کامیون لودر اشاره می شود، اما می توان از دیگر قطعات جانبی علاوه بر چنگال استفاده کرد) می تواند پالت ها را حمل و بسته نگه دارد و اجازه می دهد تا اپراتور در کامیون سوار شود. وزن وسیله نقلیه (و اپراتور) پشت چرخ های جلو کامیون برابر وزن وزن (و وزن وسیله نقلیه خارج از چرخ های جلو)؛ چرخ های جلو به عنوان نقطه ی محوری یا محوری عمل می کنند. کامیون های باری کم بار معمولا نیاز به ایستادن اپراتور در هنگام سوار کردن برای کاهش شعاع چرخشی کامیون دارند. مکانیسم های رسیدن و بازوهائی که در حال حرکت و پشتیبانی از بار هستند می توانند علاوه بر فقط متعادل کننده کامیون استفاده شوند. در یک کامیون برجک، چنگال در هنگام جمع شدن چرخانده می شود، و از بین رفتن نیاز به خود کامیون برای چرخش در ناحیه های باریک است.

برای مدیریت انبار و داشتن گزارشات لحظه ای از انبار و کالاها و همچنین انبار گردانی میتوانید از نرم افزار انبارداری رایگان رادیکال استفاده نمایید

   دانلود نرم افزار

 

منبع : www.penskelogistics.com

درباره سجاد علی نیا

ارسال دیدگاه