کد گذاری کالا در انبار

سیستم کنترل انبار

یک سیستم کنترل موجودی با استفاده از تکنولوژی بارکد برای ردیابی آسان کالاها می باشد.

سیستم کنترل موجودی چیست؟

یک سیستم کنترل موجودی مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار مبتنی بر ابزار است که به طور خودکار روند موجودی ردیابی. انواع کالا که با سیستم کنترل موجودی ردیابی می شود می تواند شامل تقریبا هر نوع کالا را شامل شود غذا، لباس، کتاب ها، تجهیزات و موارد دیگر باشد که مصرف کنندگان، خرده فروشان یا عمده فروشان ممکن است خرید کنند. سیستم های کنترل موجودی مدرن تقریبا به طور انحصاری مبتنی بر تکنولوژی بارکد هستند. اگر چه بارکد ها در ابتدا برای خودکار سازی فرآیند خرید کالاهای مواد غذایی توسعه داده شدند، توانایی بارکد ها برای رمزگذاری انواع مختلفی دارند الفبایی و عددی که این باعث می شود که برای کالاهای متفاوت ایده آل باشند. سیستم های کنترل موجودی در زمان واقعی با استفاده از تکنولوژی بی سیم برای انتقال اطلاعات به سیستم انبار داری آنلاین رادیکال متصل می شود.

چه صنایعی می توانند از سیستم کنترل موجودی بارکد دار استفاده کنند؟

سیستم های کنترل موجودی در انواع مختلفی از برنامه های کاربردی استفاده می شود، اما هدف همه آنها دسترسی آسان به کالا و تحویل آن به مشتریان است. کنترل موجودی در خرده فروشی ها بسیار مهم است، به ویژه آنهایی که تعداد زیادی کالا از انواع کالا های مختلف برای فروش دارند. کنترل انبار همچنین در انبارها برای پیگیری سفارشات و محموله ها از نرم افزار رایگان انبارداری رادیکال استفاده می شود.

چگونه یک سیستم کنترل انبار کار می کند؟

سیستم های کنترل موجودی با استفاده از دستگاه بارکد خوان و اطلاعاتی که توسط بارکد کد گذاری شده توسط دستگاه خوانده می شود. این اطلاعات سپس توسط یک نرم افزار انبارداری مدیریت می شود. به عنوان مثال، یک سفارش خرید ممکن است شامل یک لیست از موارد برای بسته بندی و حمل و نقل ایجاد شود. سیستم کنترل موجودی می تواند در این مورد انواع عملکردها باشد. این می تواند به یک کارمند کمک کند که اقلام را در لیست سفارش موجود در انبار قرار دهد، می تواند اطلاعات حمل و نقل را مانند پیگیری تعداد و آدرس های تحویل آماده کند و می تواند اقلام خریداری شده را از فهرست موجودی کالا درانبار حذف کند تا تعداد دقیق اقلام موجود در انبار نگه داشته شود. همه این اطلاعات در کنار هم کار می کنند تا کسب و کار را با اطلاعات پیگیری موجودی در زمان واقعی ارائه کنند. نرم افزار انبارداری پیشرفته رادیکال با طراحی بسیار زیبا و کاربردی اطلاعات موجودی کالا را در حداقل زمان ممکن در پایگاه داده خود جستجو می کند و گزارشات کاملی را ارائه می دهد.

منبع : www.barcodesinc.com

درباره سجاد علی نیا

ارسال دیدگاه