نکات انبار داری و شمارش کالا

نکات انبارداری

  • انبار خود را تمیز نگه دارید اختصاص یک یا دو ساعت در هفته یا حتی در هر ماه به تمیز کردن انبار می تواند منجر به بهبود چشم گیر بهره وری شما شود. باید بدانید که یک انبار تمیز به این معنی است که کارکنان می توانند سریع تر حرکت کنند و کارها راحت تر انجام دهند. پس نظافت راه اصلی برای بهبود کارایی و مدیریت انبار است.

 

  • ایمنی انبار را تأمین کنید برای داشتن یک انبار خود ایمینی اولویت بسیار بالایی دارد، زمانی که انبار می آید شما می توانید به بهره وری فکر کنید. از هزینه برای امینیت انبار دریغ نکنید چون هم کارکنان خود را به خظر می اندازید و هم ممکن است به اجناس شما خسارت های جبران نا پذیری وارد شود در نتیجه یک انبار امن انبار کارآمد است.

 

  • ارزیابی مناسبی از فضای انبار انجام دهید. برای بهبودی کارایی انبار خود به فضا خوب دقت کنید، یک طرح خوب برای استفاده صحیح از قفسه ها و فضا می تواند آینده روشنی را برای انبار رقم بزند . قرار دادن قفسه ها و اجناس، همراه با الگوهایی برای حرکت کردن راحت تر در انبار و طراحی کل ساختمان انبار، در نهایت بر توانایی شما برای استفاده و مدیریت از فضایی که در انبار دارید می افزاید.

 

نکات نگهداری کالا در انبار

  • بر چسب ها

هیچ چیزی نباید بدون برچسب بارکددار نگهداری شود چون برای پیدا کردن محل آن در انبار با مشکل مواجه می شوید. با داشتن برچسب های بارکد دار به راحتی می توانید با دستگاه بارکد خوان آن را اسکن کنید و از انتقال و فروش آن در نرم افزار انبارداری رادیکال با خبر شوید.

 

  • اقلام پرکاربرد را در دسترس قرار دهید

شما باید تشخیص دهید کارکنان شما بیشتر چه اقلامی را نیاز دارند تا این موارد در دسترسشان باشد. با قرار دادن آنها در نزدیک محل حمل و نقل بار، شما در حرکت نیروی کار و تجهیزات صرفه جویی کرده اید. این کار ۱۰ تا ۱۵ درصد از هزینه ها کم می کند.

 

  • سفارش قبل از اتمام موجودی

این دستورالعمل در میان انبار را بسیار رایج است . به کارکنان گوش زد کنید قبل از اتمام موجودی کسری ها را اعلام کنند اما ممکن است کارکنان در این امر کوتای کنند که ما به شما پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار انبارداری آنلاین رادیکال استفاده نمایید.

 

برای مدیریت انبار و داشتن گزارشات لحظه ای از انبار و کالاها و همچنین انبار گردانی میتوانید از نرم افزار انبارداری رایگان رادیکال استفاده نمایید

   دانلود نرم افزار

 

درباره سجاد علی نیا

ارسال دیدگاه