انواع سنسور اثر انگشت دستگاه های حضور و غیاب
انواع مختلفی از سنسور اثر انگشت وجود دارد، اما اغلب آنها از سنسورهای اثر انگشت نوری و سنسورهای اثر انگشت خازنی استفاده می کنند.

سنسورهای خازنی

سنسورهای خازنی از صفحات خازنی استفاده می کنند تا اثر انگشت را به تصویر بکشند. پوست به اندازه کافی رسانا است تا یک اتصال خازنی با خازن های سنسور ایجاد کند.

 

سنسورهای خازنی می توانند به تخلیه الکترواستاتیک (شوک) حساس باشند، اما به نور محیطی حساس نیستند.

سنسورهای خازنی با استفاده از مقادیر خازنی، بین سنسورهای حساس و سنسورهای هوا تفاوت می گیرند.

هنگامی که یک انگشت روی سنسور قرار می گیرد، یک آرایه از پیکسل تغییر ظرفیت بین دره ها و رشته ها در اثر انگشت را اندازه گیری می کند.

سنسورهای نوری

سنسورهای نوری از آشکارسازهای فوتودیود یا فوتوت ترانزیستور استفاده می کنند تا انرژی را در برخورد نور در آشکارساز به انرژی الکتریکی تبدیل کنند.

جعبه سنسور معمولا شامل یک (LED) برای روشن کردن انگشت است.

با حسگرهای نوری، انگشت روی یک صفحه قرار می گیرد و توسط منابع نور LED روشن می شود. از طریق یک منشور و یک سیستم لنز، تصویر بر روی حسگر تصویر CMOS پیش بینی می شود. با استفاده از تکنیک های خاصی، تصویر ذخیره شده و آماده تجزیه و تحلیل می شود.

مزایا و معایب سنسور خازنی

اندازه کوجک تر
تکنولوژی جدیدتر
می تواند در دستگاه های کوچک جاسازی شود
نسبتا ارزان است
مزایا و معایب سنسور نوری

اندازه بزرگ
قوی تر و عمر طولانی تر
گران تر است
کیفیت تصویر بهتر و رزولوشن بالاتر

 

حضور و غیاب کارکنان برای محاسبه حقوق و دستمزد بسیار مهم است. با استفاده از دستگاه های حضور و غیاب رایان پرسیس ، صاحبان کسب و کار می تواند بینش ارزشمندی را در مورد سلامت شرکت بدست آورد. و باعث می شود دید باز تری نسبت به زمان حضور کارکنان خود داشته باشد.

 

منبع:

buysnip.com

درباره سجاد علی نیا

ارسال دیدگاه