در این مطلب وبلاگ رایان پرسیس، با بررسی جنبه های مختلف خرید یک نرم افزار از دید مشتری با ما همراه باشید.

اعتماد به شرکت تولید کننده نرم افزار

با خرید یک نرم افزار و تبدیل سیستم دستی به مکانیزه، کلیه اطلاعات مربوط به کار و حرفه شما از قبیل فاکتورها، اسناد مالی، کالاها، طرف حساب ها و …  در کامپیوتر ذخیره می شود و اطلاعات از وضعیت کاغذی به الکترونیکی تبدیل می شوند. بدیهی است که حفاظت از این اطلاعات بسیار مهم بوده و در صورت لزوم نباید به خارج از مرزهای شرکت و یا سازمان شما منتقل شوند.

از آنجایی که به دلایل مختلف اعم از ثبت اطلاعات نادرست، حذف غیر ارادی اطلاعات و… ممکن است که شما نیاز داشته باشید، Backup (نسخه پشتیبان) از اطلاعات خود را به شرکتی که نرم افزار را از آن خریداری نموده اید، تحویل دهید تا پس از برطرف نمودن مشکل آن را به شما بازگردانند. بنابراین شرکت مورد نظر باید معتمد و مورد اطمینان شما باشد تا با آسایش خاطر، اطلاعات مالی خود را در اختیار آنها قرار دهید.

تاکنون شرکت ها و سازمان های بزرگ بسیاری در سطح کشور، اطلاعات مالی خود را با آسایش خاطر در اختیار شرکت رایان پرسیس قرار داده اند.

 

قدمت شرکت تولید کننده نرم افزار

یکی دیگر از مواردی که باید به هنگام خرید نرم افزار مورد توجه قرار گیرد، قدمت شرکت تولید کننده نرم افزار است. زیرا شرکت هایی با سابقه فعالیت طولانی، نرم افزارهای با کیفیت بهتر و مناسب تری را تولید کرده و تجربه آنها در طی سالیان متمادی باعث شده است که نرم افزارهایی را تولید کنند که منطبق با نیاز طیف وسیعی از اصناف و حرفه ها باشد.

شرکت رایان پرسیس بیش از ۱۲ سال سابقه درخشان را در کارنامه نرم افزاری خود ثبت نموده است.

 

تعداد کاربرانی که از نرم افزار مورد نظر استفاده می کنند

تعداد کاربرانی که از یک نرم افزار استفاده می کنند و از آن رضایت دارند نشان دهنده قابل اعتماد بودن، کارآیی بالا و UserFriendly بودن نرم افزار است. بنابراین آگاهی از میزان افرادی که از یک نرم افزار رضایت دارند، یکی از شاخص های تصمیم گیری برای خرید یک نرم افزار مناسب می باشد.

شرکت رایان پرسیس بیش از ۹۴۰۰۰ مشترک در سراسر کشور دارد.

 

واحد پشتیبانی شرکت تولید کننده نرم افزار

در طول مدت زمانی که یک شرکت، سازمان، موسسه و … از یک نرم افزار استفاده می کند، به دلایل مختلف نیاز به دریافت راهنمایی دارد. دلایلی از قبیل عدم آشنایی با منوها و امکانات برنامه در ابتدای کار با آن، استفاده اشتباه از یک امکان به دلیل عدم تسلط به برنامه،‌ از بین رفتن اطلاعات و … از جمله عواملی هستند که نیاز به تماس با شرکت و دریافت راهنمایی را در بین کاربران ایجاد می نماید.

در چنین شرایطی پرسنل بخش پشتیبانی باید بتوانند نیاز شما را برطرف کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن، خدمات ارائه نمایند. خدمات مختلف از قبیل پاسخگویی تلفنی، اعزام کارشناس به محل مشتری، رسیدگی به انتقادات و شکایات مشتریان، بازیابی و احیای اطلاعات و … از جمله خدماتی است که کادر پشتیبان شرکت های نرم افزاری معتبر به راحتی و در حداقل زمان انتظار، در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

بخش آموزش شرکت تولید کننده نرم افزار

پس از خرید نرم افزار به دلیل متنوع بودن منوها و امکانات برنامه، لازم است تا آموزش های لازم در رابطه با کاربا برنامه به کاربر داده شود تا امکانات برنامه را به درستی آموزش دیده و بتواند در مواقع لازم از آن استفاده نماید. بخش آموزش، وظیفه اطلاع رسانی و آموزش صحیح و به موقع امکانات برنامه را بر عهده دارد.

پرسنل بخش آموزش با دانش و تسلط کافی به نرم افزار تولیدی شرکت و برنامه ها و اطلاعات جانبی از قبیل دانش حسابداری می توانند بخش عظیمی از مشکلات کاربران را مرتفع نمایند.

مرکز آموزش شرکت رایان پرسیس دورهای مختلف کار با نرم افزارهای شرکت، انبارداری ، حضور غیاب و …  را در محل شرکت و مشتری برگزار می نماید.

 

مقرون به صرفه بودن قیمت نرم افزار با توجه به امکانات آن

به هنگام خرید یک نرم افزار بهتر است قیمت آن را هم مد نظر داشته باشید زیرا کارآیی و امکانات یک برنامه در کنار قیمت آن باید به گونه ای باشد که از نظر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه باشد. تنوع نسخه های مختلف یک نرم افزار بر اساس امکانات و قیمت باعث می شود که شما در انتخاب خود آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

نرم افزار های شرکت رایان پرسیس در سطح های پایه، پیشرفته و ویژه به گونه ای طراحی شده اند که متقاضی می تواند بر اساس نیاز خود، نسخه متناسب با کار خود را با قیمتی مناسب خریداری نماید.

 

ابزارهای کمک آموزشی و راهنمایی که کاربر بتواند با مطالعه آنها نیاز آموزشی خود را برطرف نماید

یکی از روش های آموزش نرم افزار بدون نیاز به حضور در کلاس ها و جلسات آموزشی، تهیه ابزارهای کمک آموزشی مناسب برای استفاده بهینه از نرم افزار است. به هنگام خرید یک نرم افزار حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که ابزارهای کمک آموزشی کامل باعث می شوند که نیازی به تماس های پی در پی با بخش پشتیبانی نداشته و بتوانید به تنهایی نرم افزار و امکانات آن را شناسایی کرده و از آن بهره جویید.

شرکت رایان پرسیس پکیج کاملی از کلیه ابزارهای راهنمایی را برای استفاده راحت تر کاربران از نرم افزارها طراحی کرده است.

 

 تکریم مشتریان و رعایت اصل مشتری مداری

شرکتی که از آن اقدام به خرید نرم افزار می نمایید باید به مشتریان خود احترام گذاشته و فعالیت های خود را بر این پایه و اصل بنا نهاده باشد که “همیشه حق با مشتری است”. این اصل نه تنها در گفتار، بلکه در کردار و عملکرد شرکت نیز باید نمایان باشد. نحوه برخورد پرسنل شرکت با مشتریان، پاسخگویی به موقع، انجام امور مربوط به مشتری در اسرع وقت، پرهیز از برخورد های نا به جا و غیر اصولی با مشتریان، و … از ابتدایی ترین مواردی است که هر شرکت معتقد به اصل “مشتری مداری” آن را رعایت می نماید.

 

ابتکار، نوآوری و بهره گیری از علم روز

از آنجایی که علم کامپیوتر مدام در حال تغییر و به روز رسانی است، به هنگام خرید یک نرم افزار باید به این نکته توجه نمایید که شرکت تولید کننده باید نرم افزار خود را مطابق با علم روز، به روز رسانی کرده و همگام با تغییرات علم کامپیوتر، همواره جدیدترین نسخه ها را به مشتریان خود ارائه نماید.

شرکت رایان پرسیس هر سال، نسخه جدیدی از نرم افزارهای خود را ارائه نموده و تاکنون طی سال های متمادی، نوآوری هایی از قبیل تولید نرم افزار یکپارچه مالی، گزارش ساز توسط کاربر، ابداع نرم افزارهای خاص مشاغل، ارتباط سیستم های رایج ساخت افزاری همانند کارت ساعت خوان، بارکدخوان، Pos فروشگاهی، Pos بانکی ، ترازوهای دیجیتال، فیش پرینتر ، کالرایدی، ارسال پیامک خودکار و… با  نرم افزارهای رادیکال را ارائه نموده است.

 

دانلود رایگان نرم افزار حضور و غیاب رادیکال

دانلود رایگان نرم افزار انبارداری رادیکال

دانلود رایگان نرم افزار چاپ چک رادیکال

دانلود رایگان نرم افزار پرسنلی رادیکال

درباره سجاد علی نیا

ارسال دیدگاه