نرم افزار حضور و غیاب

حضور و غیاب افراد در مکان های مختلف کاربرد گسترده ای دارد. در این مقاله سعی داریم تا شما را با نرم افزار حضور و غیاب آشنا کنیم. آمارها نشان می دهد تنها ۲۰ درصد از کارفرمایان برای افزایش بازدهی کارمندان خود، سرمایه گذاری می کنند. یکی از روش های سرمایه گذاری، استفاده از سیستم حضور و غیاب مدرن می باشد.

در قدیم از سیستم حضور و غیاب دستی استفاده می کردند که بسیار زمان بر بود. از طرفی امکان تقلب در آن وجود داشت. امروزه با گسترش دستگاه های حضور و غیاب اتوماتیک مخصوصا دستگاه های “بیومتریک” این مشکلات برطرف شده است.

مزایای نرم افزار حضور و غیاب

  1. در دسترس بودن یک پایگاه داده:

نرم افزار حضور و غیاب به عنوان یک پایگاه داده مستند به شمار می رود. اطلاعاتی نظیر زمان ورود و خروج، ساعات کاری و اضافه کاری، روزهای مرخصی و… ثبت می شوند. این سیستم برای شرکت و مراجع قانونی بسیار کاربردی خواهد بود.

  1. صرفه جویی در زمان و منابع کاغذی:

روند اداری و مدیریت اطلاعات کارمندان، امری زمان بر است. از طرفی برای ثبت دستی اطلاعات نیاز به ملزومات نوشتاری است. بنابراین استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب سبب صرفه جویی می گردد.

  1. پیشگیری از خطاهای انسانی:

این سیستم به گونه ای طراحی شده که برخلاف سیستم دستی حضور و غیاب امکان دستکاری و خطا در آن وجود ندارد و تنها مدیران ارشد می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

  1. پایبندی به قانون:

مبنای قوانین کار دولتی بر پایه پرداخت های قانون کار، پرداخت های اضافه کاری و بیمه استوار هستند. اداره کار و شرکت بیمه، خروجی نرم افزار حضور و غیاب را قبول دارند. بنابراین زمانی که کارفرما از سیستم حضور و غیاب استفاده می کند، بدین معناست که ارگان های قانونی می تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

  1. اطلاع داشتن کارکنان از وضعیت کاری خود:

نرم افزار حضور و غیاب به کارمندان این امکان را می دهد که براحتی از وضعیت مرخصی و ساعت کاری خود مطلع شوند. مدیران نیز می توانند برنامه روزانه و ماهانه خود را بر روی این نرم افزار ثبت کنند.

  1. قابلیت توسعه نرم افزار حضور و غیاب:

در یک سازمان با افزایش تعداد کارمندان، میزان اطلاعات افزایش می یابد. حال اگر این سازمان از نرم افزار حضور و غیاب استفاده کند، می تواند سیستم خود را ارتقا دهد. قابلیت رشد نرم افزار، یک نوع امتیاز برای مجموعه کسب و کار محسوب می شود.

شرکت رایان پرسیس با بهره گیری از متخصصین ویژه شما را در زمینه انتخاب “سیستم حضور و غیاب” و “دستگاه حضور و غیاب”  راهنمایی می کنند.

درباره شماعی

2 دیدگاه در نرم افزار حضور و غیاب
  1. […] افزاری در حوزه های انبارداری، مدیریت منابع انسانی، حضور و غیاب و … می باشد. ما در رایان پرسیس در حوزه دستگاه […]

  2. […] عرضه کننده انواع محصولات نرم افزاری نظیر نرم افزار حضور و غیاب، انبارداری و دستگاه حضور و غیاب می باشد. تمام تلاش ما […]


[بالا]

ارسال دیدگاه