full backup

در روش پشتیبان گیری کامل، سیستم از تمامی اطلاعات، بکاپ تهیه می کند. این روش به دلیل صرف زمان زیاد، در بعضی سیستم ها مقرون به صرفه نمی باشد. همچنین نیاز به فضای زیادی برای ذخیره سازی دارد، زیرا هر دفعه کل اطلاعات سیستم باید در محلی ذخیره شوند. از مزایای این روش می توان به بازگردانی سریع و آسان اطلاعات اشاره کرد.

یک پشتیبان گیری کامل، باید از هر فایل در سیستم، یک کپی در محل تعیین شده، ذخیره کند. البته امکان حذف بعضی از فایل ها در  full backup وجود دارد. به طور مثال دایرکتوری هایی که در زمان بازگردانی، داده های با ارزشی ندارند و یا دایرکتوری هایی که شامل فایل های موقتی هستند.

از چه رویکردی برای  backup گیری استفاده کنیم؟

دو روش برای full backup وجود دارد. برای اینکه backup گیری امنی داشته باشیم، بهتر است از کل اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه شود. سپس اطلاعاتی را که به آن نیاز نداریم، حذف کنیم. روش دوم این است که تنها از اطلاعاتی که به آن نیاز داریم، نسخه پشتیبان تهیه کنیم. که این روش سبب صرفه جویی در فضای سیستم می شود. اما مشکلی که در این روش وجود دارد این است که احتمال دارد فایل مهمی در یک دایرکتوری دیگر ذخیره شده باشد و آن دایرکتوری، برای backup انتخاب نشده باشد. بنابراین سیستم بکاپ قادر به تشخیص این دایرکتوری نمی باشد. در نتیجه بهترین و امن ترین روش، backup گیری از همه اطلاعات می باشد. لازم به ذکر است اگر شما سیستم هماهنگ شده ای برای بارگزاری تعریف کرده باشید، می توانید از روش دوم برای بکاپ گیری استفاده کنید.

درروش full backup زمان و فضای زیادی برای تهیه نسخه پشتیبان صرف می شود. بنابراین در حین بکاپ گیری، بار کاری شبکه بسیار زیاد می شود و ممکن است با کارهای روتین شبکه شما تداخل پیدا کند. به همین دلیل پشتیبان گیری تنها به صورت دوره ای انجام می شود و معمولا با روش های دیگر ترکیب می شود.

مزایا full backup:

  • از آنجایی که تمام اطلاعات در یک فایل پشتیبان واحد، ذخیره می شوند، مدیریت ذخیره سازی آسان تر خواهد بود.
  • ریکاوری اطلاعات با سرعت بالایی انجام می شود.

معایب full backup:

  • حفظ امنیت فایل پشتیبان از اهمیت ویژهای برخوردار است. چرا که فایل بکاپ شامل کل اطلاعات مجموعه شما می باشد. اگر این اطلاعات به دست شخصی فاقد صلاحیت برسد، کسب و کار شما دچار مشکل می شود.
  • روش بکاپ گیری کامل، زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد.
  • در این روش، شما به یک محل برای ذخیره سازی با ظرفیت بالا نیاز دارید.

شرکت رایان پرسیس در تلاش است تا بهترین خدمات نرم افزاری را به مشتریان عرضه کند و در زمینه backup، مشاوره خوبی در اختیار شما قرار دهد.

درباره شماعی

1 پاسخ به پشتیبان گیری کامل (Full Backup)

[بالا]

ارسال دیدگاه