SEO چیست

سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد. سئو به مجموع فعالیت هایی گفته می شود که برای شناخت بهتر سایت توسط موتورهای جستجو انجام می شود. شاید اصطلاح سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه را شنیده باشید. به کارهای اصولی که برای افزایش بازدید سایت انجام می شود، سئو کلاه سفید می گویند. در مقابل به کارهایی که با فریب گوگل و موتورهای جستجو برای افزایش بازدید سایت انجام می شود، سئو کلاه سیاه می گویند. امروزه با پیچیده تر شدن الگوریتم های موتورهای جستجو، فریب دادن آنها کار بسیار دشواری است. از طرفی این الگوریتم ها دائما در حال تغییر هستند.

برای وب سایت ها خیلی اهمیت دارد که همیشه در صفحه اول نتایج جستجو قرار بگیرند. بسته به نوع خدمات سایت و عملکرد سئو کار، این روند ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. در ابتدا ممکن است نتیجه بهینه سازی جستجو به سرعت قابل مشاهده نباشد ولی به مرور زمان سبب افزایش رتبه بندی سایت می شود و بازدیدکنندگان آن افزایش می یابند.

سئو (SEO) کمک می کند تا ارتباط موثری بین صفحات وب و کلمات کلیدی کاربران ایجاد شود. و این باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت می شود. درنتیجه باعث برندسازی خواهد شد. سئو یکی از ابزارهای قدرتمند برای تبلیغات می باشد و فروش محصولات را بالا می برد.

از وظایف یک سئو کار می توان به موارد زیر اشاره کرد: اندازه گیری رتبه وب سایت، بررسی وب مستر (Web Master) و گوگل ادوردز، آنالیز وب سایت، مشاوره و …

اولین گام در سئو (SEO)، بررسی ساختار سایت از دید موتورهای جستجو می باشد. که آیا ساختار سایت درست تعریف شده است یا خیر. در مبحث کدنویسی نباید از کدهای سنگین استفاده کرد. در گام بعدی بایستی اطلاعات ۳ماه اخیر سایت را از لحاظ میزان محتوا و بک لینک ها مورد بررسی قرار دهیم. برای اینکه در سئو پیشرفت کنیم باید ابتدا رقبای خود را در این زمینه شناسایی کنیم. سپس رفتار آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

وب سایت هر شرکت تاثیر مستقیمی بر روی بازاریابی آن شرکت دارد. شرکت داده پردازی رایان پرسیس، یک شرکت پیشرو در تولید نرم افزار های انبارداری، حضور و غیاب، نرم افزارهای سفارشی و دستگاه های حضور و غیاب می باشد. این شرکت با تکیه بر راهکارهای سئو، موفقیت زیادی در حوزه دیجیتال مارکتینگ کسب کرده است.

با کمک گوگل آنالتیکس می توان تعداد بازدیدهای یک وب سایت را چک کرد. حال باید ببینیم از بین بازدیدکننده ها، چند نفر کاربر جدید و چند نفر کاربر تکراری هستند.با این اعداد و ارقام میتوان میزان محبوبیت وب سایت خود را بررسی کنید. در ادامه به چند راهکار برای بهینه سازی وب سایت اشاره می کنیم.

راهکارهای SEO

 • قواعد سئو (SEO) را در کد نویسی وب سایت رعایت کنیم.
 • برای متن خود عنوان مناسب انتخاب کنید.
 • در انتخاب کلمات کلیدی دقت داشته باشید.
 • میزان کیفیت محتوای ارائه شده باید بالا باشد.
 • برای وب سایت خود بک لینک ایجاد کنید.
 • سایت خود را بروزرسانی کنید.
 • مقالات شما باید مرتبط با کسب و کار و نیازهای مشتریانتان باشد.
 • برای شرکت خود برند معتبری داشته باشید.
 • از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.
 • از سایر روش های تبلیغاتی موثر در سئو (SEO) استفاده کنید.
درباره شماعی

1 پاسخ به SEO چیست؟
 1. […] مباحث قبل در مورد بهینه سازی سایت یا همان سئو (SEO) صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهایی […]


[بالا]

ارسال دیدگاه