راهکارهای بهبود سئو

در مباحث قبل در مورد بهینه سازی سایت یا همان سئو (SEO) صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهایی برای بهبود سئو آشنا کنیم.

امروزه در دنیای کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک مساله اساسی، مورد ارزیابی قرار گرفته است. همه در تلاش هستند تا برند خود را در بازار رقابت معرفی  کنند. هر چه برند شناخته شده تر باشد، میزان فروش و سود سرمایه گذار نیز بیشتر می شود. شما با بهینه سازی سایت خود یا همان سئو سایت، می توانید در این راه موفق شوید.

شرکت رایان پرسیس در زمینه تولید نرم افزارهای انبارداری، حضور و غیاب و کیوسک رستورانی فعالیت می کند. آنها برای برندسازی محصولات نرم افزاری خود از تکنیک های سئو بهره می گیرند. و در این راه به موفقیت دست یافته اند.

ارائه راهکارهایی برای بهبود سئو

سرعت بارگذاری سایت، نقش مهمی بر افزایش رتبه ی سایت در نتایج موتور های جستجو دارد. افزایش سرعت وبسایت می تواند نقش بسیار مهمی را ایجاد کند. این افزایش سرعت در عواملی نظیر تجربه ی کاربری،نرخ تبدیل و حتی رتبه بندی در موتور های جستجو تاثیرگذار است. سرعت کم یک وبسایت باعث می شود، کاربران آن را ترک نمایند.  نرخ تبدیل در سایت هایی که سرعت بارگذاری بیشتری نسبت به رقبای خود دارند، بالاتر است.

شما به کمک ابزار قدرتمند Google PageSpeed می توانید سرعت بارگذاری وبسایت خود را بهبود ببخشید.کدنویسی غیر استاندارد، مشکلات سرور، اشکالات شبکه، حافظه کش (حافظه پنهان)، تعداد فایل های CSS و جاوا اسکریپت، کد های تبلیغاتی و . . . باعث افزایش مدت زمان بارگذاری وبسایت می شوند.

مورد بعدی بک لینک ها هستند. با دریافت لینک از وب سایت های معتبر می توانید رتبه ی خود را در نتایج موتور های جستجو افزایش دهید. همچنین به کمک ابزار تولیدکننده لینک می توانید در سایت های معتبر با رتبه بالا بک لینک های با کیفیت بسازید.

مورد بعدی وجود لینک های شکسته هستند.لینک های شکسته کاربران سایت را به صفحاتی که موجود نیست منتقل می کند و باعث افزایش نرخ پرش (Bounce Rate) در وب سایت شما خواهند شد. توجه داشته باشید که به وسیله ی فایل Htaccess می توانید لینک های شکسته ی وب سایت خود را به آدرس جدید ریدایرک نمایید.

وجود فایل Robots.txt برای سئو سایت ضروری می باشد. این فایل، از دسترسی ربات موتورهای جستجو، به صفحات غیر ضروری و دایرکتوری ها جلوگیری می کند. مورد بعدی نقشه سایت می باشد. ابزار ساخت Robots.txt به شما کمک می کند این فایل را به راحتی ایجاد نمایید و در فایل اصلی وب سایت خود قرار دهید.

استفاده از فایل iframe، بر رتبه ی سایت در نتایج جستجو، تاثیر منفی می گذارد. iframe برای نمایش محتوای سایت های دیگر می باشد. معمولا موتور های جستجو، محتوای درون iframe را نادیده می گیرند. از طرفی برای سازگاری وب سایت با نسخه موبایل، نباید از تگ های embed، Object و iframe در کدنویسی سایت استفاده کنید.

چند نکته برای افزایش سرعت بارگذاری صفحه

  • در وب سایت از فایلCSS، به طور مکرر استفاده نکنید.
  • در وب سایت از فایل جاوا اسکریپت به طور مکرر استفاده نکنید.
  • در وب سایت از inline styles استفاده نکنید.
درباره شماعی

ارسال دیدگاه