مدیریت انبار ها

در مباحث قبلی در رابطه با مدیریت انبار ها و اصول انبارداری، به طور مفصل صحبت کردیم. برای آشنایی با این مبحث، به مقاله “سیستم مدیریت انبار چیست؟” مراجعه کنید. در ادامه قصد داریم شما را با استراتژی کسب و کار آشنا کنیم. در ابتدا این سوال مطرح می شود که “استراتژی و استفاده از آن برای رشد کسب و کار، چقدر می تواند کارآمد باشد؟” برای کسب و کارهایی که منابع محدود در اختیار دارند، مشارکت استراتژیک می تواند، راهکار مفیدی باشد. دو شرکت زمانی که:

  • مکمل یکدیگر هستند
  • ذخایر مالی کافی برای توسعه ندارند
  • نمی‌توانند خودشان را به بازارهای بزرگ برساند

می توانند اتحاد استراتژیک را شکل بدهند، تا در تحقق اهدافشان، به هم کمک کنند. اگر به مشارکت استراتژیک با شرکت دیگری فکر می‌کنید، ما بررسی موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

مدیریت انبار ها با مشارکت استراتژیک

صاحبان شرکت‌ها با تحقیق دقیق در مورد کاندیدای مشارکت استراتژیک، درمی یابند که طرف مشارکت، چقدر با اهداف استراتژی کسب و کار آنها سازگاری دارد. این نوع اتحاد کسب و کار، فرصت مناسبی برای توسعه هر دو شرکت می باشد. شرکت ها از طریق خدمات رسانی یکسان به پایگاه مشتریان و همچنین با محصولات متفاوت، می توانند همکاری سازنده ای با هم داشته باشند. به عنوان مثال مدیریت انبار ها در حوزه محصولات نرم افزاری و محصولات سخت افزاری می توانند مشارکت استراتژیک داشته باشند.

صاحبان کسب و کار قبل از ورود به ترکیب رسمی این مشارکت، بایستی از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنند. و در صورت اطمینان می توانند فرصت ها و موفقیت های خود را تا حد زیادی توسعه بدهند. حال می خواهیم بررسی کنیم که چه نوع شرکت هایی برای مشارکت، سازنده هستند:

  • کسب و کارهایی که مشتریان هدف آنها با شما یکسان باشند.
  • کسب و کارهایی که محصولات و خدمات متفاوتی ارائه می‌کنند.
  • کسب و کارهایی که می توانند در کنار شما فرصت های زیادی، از نظر محصول یا خدمات ارائه کنند.

ارزیابی استراتژی کسب و کار

در این نوع مشارکت به وضوح تعیین کنید که چه فرصت‌های برابری، برای هم ایجاد می کنید. در ابتدای مشارکت یک طرح مناسب کسب و کار بنویسید. سپس مشخص کنید که قرار است به چه اهدافی برسید. و این طرح، چطور می‌تواند در تحقق این اهداف به شما کمک بکند. همچنین ممکن است از فرصت‌های نوظهوری که به واسطه این اتحاد ایجاد می‌شود، اهداف دیگری را نیز کسب کنید.

مسئله بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، تعریف سهم های قابل اندازه گیری می باشد. به طوری که هر دو شرکت سهم برابری در دستاوردها داشته باشند. پیشنهاد ما اینست که در ابتدا، وارد یک دوره آزمایشی مشارکت استراتژیک شوید. چراکه گاهی با وجود بهترین برنامه‌ریزی‌های اولیه، آنچنان که فکر می کنید، پیش نخواهد رفت.

بنابراین قبل از اینکه توافق بلندمدتی داشته باشید، یک دوره مشارکت آزمایشی را امتحان کنید. مجموعه معیارهایی، برای سنجش نتایج این مشارکت تعریف کنید. تا با توجه به آنها بتوانید اطلاعات را ارزیابی کنید. مطمئن شوید که قبل از شروع مشارکت اصلی، هر دو طرف احساس رضایت و راحتی داشته باشند.

در این نوع مشارکت ها، بایستی همیشه یک راه حل مناسب برای خودتان بگذارید. چنانچه در نیمه راه، به این نتیجه رسیدید که مشارکت دیگر برای شما کاربردی ندارد، به آن خاتمه دهید. بهترین کار این است که یک قرارداد کتبی تنظیم کنید و بندی در رابطه با عدم سود دهی به آن اضافه کنید. به علاوه قبل از شروع همکاری، سند قانونی تنظیم کنید و در آن مشخص کنید که:

  • چگونه اطلاعات تسلیم شوند.
  • چگونه درآمد تقسیم شوند.
  • چگونه دارایی ها واگذار شوند.

مشارکت استراتژیک، فرصت نابی برای رشد کسب و کارها، بخصوص در حوزه مدیریت انبار ها به حساب می‌آید، البته به شرطی که متفکرانه و هدفمند ایجاد شوند. شرکت رایان پرسیس نیز در حوزه استراتژی کسب و کار و پیشرفت سازمان، سیستم های مختلفی طراحی کرده است. در زیر به چند نمونه از این سیستم ها اشاره می کنیم:

اگر به دنبال پیشرفت کسب و کار خود هستید، ما به شما، سیستم های مدیریتی رادیکال را پیشنهاد می کنیم. در حال حاضر با آغاز سال نو، جشنواره کیت نوروزی رادیکال، تخفیفات ویژه ای برای مشتریان خود در نظر گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصین ما، با شماره تلفن ۳۶۰۲ ۳۶۰۲ ۰۵۱ تماس حاصل کنید.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه