نرم افزار رایگان انبارداری حرفه ای

شرکت داده پردازی رایان پرسیس در زمینه طراحی انواع نرم افزار سازمانی و نرم افزار رایگان انبارداری حرفه ای فعالیت می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با نرم افزارهای کاربردی در سازمان آشنا کنیم. در ادامه به چند مورد از نرم افزارهای پرکاربرد رایان پرسیس با مدیریت منابع اطلاعاتی قوی اشاره می کنیم.

برای دانلود رایگان نرم افزار ها، به سایت rayanpersis.com مراجعه فرمایید و از خدمات رایگان رایان پرسیس بهره مند شوید.

مدیریت منابع اطلاعات

از حدود چند دهه قبل تا چندین سال پیش، منابع اصلی سازمان فقط منابع نیروی انسانی(Man)، ماشین آلات و تجهیزات (Machine)، پول و اعتبارات (Money) به حساب می‌آمد. اما در سال‌های اخیر منابع جدیدی به نام منابع اطلاعات، به مجموعه ی منابع سازمان افزوده گردیده است. صاحب نظران اعتقاد دارند که این منبع جدید با توجه به اهمیت اطلاعات در عصر حاضر، بعد از نیروی انسانی به عنوان مهم ترین منبع سازمان ترقی می گردد. زیرا نقش آن در اداره بهتر و موثرتر برای تأمین اهداف کوتاه مدت، میان مدت و راهبردی سازمان بسیار بالا و حائز اهمیت است.

IRM چیست؟

برای اداره مطلوب و توام با انگیزش کارمندان و برای استفاده بهینه و موثر از دستگاه‌ها، تجهیزات و کنترل انبار ها، مدیریت در سازمان پیش‌بینی می‌شود. همچنین برای اتخاذ سیستم‌های درست مالی، کنترل درآمدها و هزینه‌های سازمان بایستی سیستم مدیریتی قوی داشته باشیم. بنابراین برای تهیه و تامین اطلاعات مفید و با کیفیت یعنی اطلاعات دقیق، مناسب، و به هنگام برای تصمیم گیری مدیران، کنترل و اداره بهتر سازمان، بایستی مدیریتی در نظر گرفت، که این مدیریت را در اصطلاح مدیریت منابع اطلاعات IRM یا (Information Resource Management) می نامند.

مدیریت منابع اطلاعاتی

اهداف مدیریت منابع اطلاعاتی در نرم افزار انبارداری حرفه ای

دو هدف اصلی برای ایجاد و بهره گیری از مدیریت منابع اطلاعاتی در هر سازمان وجود دارد:

  • هدف عمومی و کلی: عبارت است از بالا بردن ارزش و اعتبار سازمان از طریق استفاده و بهره‌گیری منطقی از توانایی‌های MIS در اداره امور سازمان.
  • هدف پایه ای: عبارت است از تامین اطلاعات دقیق، به هنگام و مناسب با شکل صحیح برای تصمیم گیرندگان هر سازمان به منظور کنترل بهتر امور و اتخاذ تصمیمات منطقی و به موقع آنان.

در ابتدا ورود کامپیوتر به سازمانهای اجرایی، پیش‌بینی می‌شد که کامپیوترها تأثیر شگرفی بر کاهش افراد داشته باشند. و با توجه به فراهم شدن امکانات تصمیم‌گیری‌های برنامه‌ریزی شده به وسیله کامپیوتر، تغییرات اساسی و چشمگیر در ساختار سازمان‌ها به وجود آید.

گرچه استفاده از کامپیوتر و سیستم کامپیوتری به طور محدود در کاهش نیروی انسانی بعضی از واحدهای سازمان موثر واقع گردید، اما آن تاثیر شگرفی که در ابتدا پیش بینی می شد در سال‌های اولیه به وقوع نپیوست.بسیاری از مدیران ارشد و سیاست گذاران، سازمان‌ها را به استفاده از کامپیوتر و جایگزین کردن سیستم‌های کامپیوتری به جای سیستم‌های دستی به تردید انداختند. چرا که هزینه های زیادی به همراه داشت:

  • هزینه های خرید و نگهداری تجهیزات کامپیوتری که به ویژه در سال‌های نخست بسیار گران تمام می شد.
  • هزینه های توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری و پیاده سازی و اجرا و نگهداری آنها.
  • هزینه های مربوط به آموزش نیروهای سازمان در کاربرد سیستم‌های کامپیوتری و مشکلات ناشی از تغییرات فناوری.

توسعه فناوری کامپیوتر و اطلاعات، ارزان شدن کامپیوترها و در عین حال افزایش سرعت پردازش اطلاعات و حجم آنها، موجب فروش فوق العاده ریز کامپیوتر به افراد حقیقی، شرکت‌ها و سازمان‌های حقوقی گردید. بنابراین مدیران تصمیم گرفتن برای مدیریت بهتر سازمان، از نرم افزارهای سازمانی از جمله نرم افزار رایگان انبارداری حرفه ای استفاده کنند.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه