مدیریت بحران

در این مقاله قصد داریم ضرورت استفاده از نرم افزار ها در سازمان را مورد بررسی قرار دهیم. ما می خواهیم مدیریت بحران را به کمک سیستم های سازمانی کنترل کرده و بهبود بخشیم. شرکت داده پردازی رایان پرسیس با بررسی نیازهای مجموعه و لزوم آگاهی از اطلاعات بروز در سازمان، برنامه های مدیریتی و کاربردی متنوعی طراحی و تولید کرده است. نرم افزارهای سازمانی باعث بهبود عملکرد مدیریت و درنتیجه افزایش سوددهی سازمان می گردند. در سازمان بایستی سیستمی برای شفاف سازی امور وجود داشته باشد تا از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری به عمل آید. در ادامه به بعضی از نرم افزارهای کاربردی سازمانی اشاره می کنیم:

تیم افزار چیست؟

 تیم افزار نوعی کاربرد مبتنی بر اینترنت، برای ایجاد یک تیم کاری و تسهیم عقاید در سازمان می باشد. در تیم افزار اسناد و نظریات بکر و جدید، برنامه‌ریزی و بایگانی تصمیمات در مورد یک پروژه، مورد بررسی قرار می گیرد. تیم افزار بسیار شبیه به گروه نرم افزار است اما کاربرد آن بیشتر برای اجرای کارهای تیمی در مدیریت بحران می باشد. ایجاد کنندگان دانش از گروه افزار و تیم افزار به عنوان ابزار پشتیبانی در پروژه های کوتاه مدت و مدیریت  بحران سازمان استفاده می‌کنند.

اینترانت ها در حال گسترش در تمام فضاهای عملیاتی تجاری هستند. آنها به سازمان‌، فرصت مدیریت موثرتر را به صورت الکترونیکی در فرایندهای تجاری می‌دهند. علاوه بر این برای پشتیبانی فضای عملیاتی فروش و بازاریابی، تهیه پول، ساخت و تولید و منابع انسانی، به منظور ساده تر کردن فرایندهای تجاری که در چند فضای عملیاتی ظاهر می‌شوند، استفاده می شوند. فرآیندهای پشتیبانی عملیاتی می توانند به صورت الکترونیکی هماهنگ شده و کارایی فعالیت ها را افزایش دهند.

مدیریت بحران در سازمان

تاثیر اینترنت در مدیریت بحران

برای کسب سودهای بیشتر از اینترنت، مدیران باید تعیین نمایند، چگونه فن آوری ها از اهداف تجاری آنها پشتیبانی می کنند. برای ایجاد شبکه بایستی هزینه‌های ایجاد شبکه، سودهای محاسبات اینترنتی و نیازهای کارکنان جدید کاملاً در نظر گرفته شود. اینترنت هزینه‌های واسطه‌گری و معاملات را کاهش می‌دهد و مدل های تجاری جدید را تقویت می‌کند. همچنین در زمان بحران، سبب مدیریت صحیح و به موقع سازمان می گردد.

با استفاده از اینترنت و شبکه‌های دیگر برای تجارت الکترونیکی، سازمان‌ها می‌توانند خرید و فروش را مستقیماً با مشتری ها و تامین کننده ها انجام دهند و واسطه های غیر ضروری را حذف کنند. فرآیندهای سازمانی با استفاده از اینترنت و اینترانت، به شکلی ساده تر و موثرتر برای ایجاد ارتباط و هماهنگی، به کار می‌روند. بنابراین سازمان ها ترجیح می دهند از  این سیستم ها برای مدیریت بحران استفاده کنند.

اینترنت در حال ایجاد نوعی خط مشی پردازش جهانی، با استفاده از پروتکل TCP/IP و استانداردهای دیگر برای ذخیره، بازیابی و فناوری نمایش اطلاعات است. سازمان‌ها می‌توانند از اینترانت، شبکه‌های داخلی مبتنی بر اینترنت و فناوری وب برای کاهش هزینه های شبکه، از بین بردن مشکلات ارتباطی و تسهیل در امر مدیریت، استفاده کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، پیشنهاد می کنیم مقاله “تاثیر اینترنت در مدیریت سازمان” را مطالعه فرمایید.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه