نرم افزار انبارداری هلو

بخش پیکربندی سیستم بیان می کند که چگونه سیستم های اطلاعاتی یک سازمان، باید در کنار هم قرار بگیرند و به هم متصل شوند. اگر نرم افزار انبارداری هلو ضعیف نوشته شده باشد، یک نقطه ضعف در امنیت شبکه به حساب می آید. خوشبختانه، بسیاری از فروشندگان بزرگ نرم‌افزاری، سیستم های خود را، قبل از اینکه نقطه ضعفی در آن پیدا شود، بروزرسانی می کنند. مسئول سیستم اطلاعاتی هر سازمان، باید مطمئن شود که نرم افزار مربوطه همیشه بروزرسانی می شود. این کار با عضو شدن در سرویس بروزرسانی نرم افزاری فروشنده میسر می شود. شرکت رایان پرسیس نیز در حوزه طراحی و تولید نرم افزارهای سازمانی فعالیت می کند. در زیر به برخی از این نرم افزار اشاره می کنیم:

برای دانلود رایگان نرم افزار ها می توانید به سایت rayanpersis.com مراجعه فرمایید و از خدمات رایگان رایان پرسیس بهره مند شوید.

امنیت شبکه

امروزه اکثر سازمانها نوعی شبکه های کامپیوتری دارند که نرم افزارهای سازمان از جمله نرم افزار انبارداری هلو بر روی آنها نصب می شود. بسیاری از این شبکه‌ها به اینترنت متصل هستند. چنین پیکربندی هایی باعث ایجاد دو مشکل در امنیت شبکه می شوند:

  • اول لازم است که شرکت‌ها مطمئن شوند که کاربران غیر مجاز نمی توانند به سیستم های آنها دسترسی پیدا کنند.
  • دوم سازمان‌ها نیز باید مطمئن شوند که کاربران قانونی مثل کارمندان، فقط به آن داده هایی در نرم افزار انبارداری و شبکه ها دسترسی دارند، که مجاز هستند از آنها استفاده کنند.

میزان محافظت لازم باید بر پایه ریسک و تاثیر یک تهدید امنیتی باشد. به عنوان مثال، یک موسسه مالی بزرگ مثل بانک، به محافظت بیشتری از یک کتاب فروشی کوچک نیاز دارد. کتابفروشی می‌تواند به یک سیستم رمز دار ساده برای دسترسی به برنامه‌های نرم‌افزاری مجهز باشد. اما بانک باید از روش های تکنیکی مثل رمز عبور، سیستم شناسایی هکرها و دیوار آتش استفاده کند. سیستم‌ شناسایی هکرها، برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که معمولاً روی سرور بخصوصی اجرا می شوند. و پیوسته سیستم‌های شرکت را برای کشف الگوهای مشکوک نظارت می کنند.

امنیت شبکه

سیاست های امنیتی سازمان

سیاست ها و دستورالعمل ها نیز نقش کلیدی در پایین آوردن ریسک تهدیدهای امنیتی خارجی دارند. سیاستی که سازمان‌ها غالباً از آن چشم‌پوشی می‌کنند، اما پیاده سازی آن ساده و موثر است، سیاست به کار بردن رمز عبور در سیستم های سازمان است. چنین سیاستی بیان می‌کند که رمز های عبور هر چند مدت باید تغییر کنند و چه نوع رمز های عبوری قابل قبول هستند. به عنوان مثال، کاربران باید رمز عبوری را انتخاب کنند که شکستن آن مشکل باشد.

سیاست ها و دستورالعمل‌ها، مخصوصا بخش هایی که به حساب کاربران در نرم افزار انبارداری هلو مربوط می شود، نقش مهمی در مبارزه با تخلفات امنیتی دارد. همچنین شرکت‌ها باید دستورالعملی تعریف کنند تا کارمندان در بازه های زمانی، رمز عبور خود را تغییر دهند. آموزش، یک عامل مهم در جلوگیری از حملات هکرها است. کارمندان باید بدانند که چه موقع بایستی اطلاعات بخصوصی را بروز دهند.

سطح دسترسی در نرم افزار انبارداری هلو

در برنامه امنیتی، بخش دسترسی داده ها مشخص می کند که هر شخصی، به چه داده هایی دسترسی داشته باشد. سیستم‌های شرکتی، داده های حساسی دارند که مدیریت تمایل ندارد هر کسی آنها را ببیند. یک مثال خوب اطلاعات حقوقی کارمندان است. به همین دلیل کارمندان نباید به سیستم مالی دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال یک سازمان می تواند از سه نوع طبقه بندی محرمانه، حساس و غیر حساس استفاده کند. سازمان نیز می‌تواند سطح دسترسی را برای هر فرد در بخش های مختلف از جمله داده های انبار، تعیین کند.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه