ورود کالا از اکسل به نرم افزار انبارداری

در مباحث قبلی در رابطه با سازگاری نرم افزار انبارداری تحت وب با اکسل  صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم نحوه ورود کالا از اکسل به نرم افزار انبارداری تحت وب رادیکال را آموزش دهیم. یکی از قابلیت های پرکاربرد نرم افزار رایگان انبارداری تحت وب رادیکال، ورود اطلاعات کالاها و اسناد انبار از سایر نرم افزارها (در قالب فایل اکسل) به سیستم انبارداری می باشد. این عملیات در کمتر از یک دقیقه امکان پذیر است. برای ورود اطلاعات، نسخه اکسل (Excle) شما باید حداقل ۲۰۰۳ باشد. قبل از ورود اطلاعات از فایل اکسل به سیستم انبارداری تحت وب، بایستی تنظیمات مربوط به اکسل را انجام دهید.

تنظیمات فایل اکسل در نرم افزار انبارداری تحت وب رادیکال

اطلاعات بایستی با توجه به فایل اکسل شما تنظیم شوند. برای این کار، در نرم افزار انبارداری مسیر زیر را دنبال کنید:

منوی “امکانات و تنظیمات”  ->  “تنظیمات فایل اکسل”

۱٫ شماره Sheet : شماره sheet فایل اکسل خود را وارد کنید.

ورود اطلاعات از اکسل به هلو

۲٫ شروع ردیف از شماره : شماره اولین ردیف اطلاعات خود را وارد کنید. (ممکن است فایل اکسل شما سربرگ داشته باشد و شماره از یک شروع نشده باشد.)

ورود اطلاعات از اکسل به ورد

۳٫ شروع ستون از شماره : شماره اولین ستون اطلاعات خود را وارد کنید. (شماره ستون A=1 ، B=2 و …)

انبارداری تحت اکسل به زبان ساده

۴٫ تعداد ستون ها : تعداد ستون های اکسل خود را وارد کنید.

نرم افزار انبارداری پیشرفته 2020

۵٫ شماره ستون های مرتبط با اکسل (مطابق عکس) را تک تک وارد نمائید. در صورت در نظر نگرفتن ستون، مقدار آن را صفر قرار دهید. (مثلا اگر توضیحات در فایل اکسل خود ندارید گزینه مربوط به ” شماره ستون توضیحات “ را صفر قرار دهید.)

آموزش کامل انبارداری با اکسل

۶٫ و در نهایت بر روی دکمه “ثبت” کلیک نمایید.

ورود کالا از اکسل به نرم افزار انبارداری تحت وب رادیکال

بعد از انجام تنظیمات برای ورود اطلاعات، مسیر زیر را در نرم افزار انبارداری تحت وب رادیکال دنبال نمایید:

منو “عملیات مرتبط با کالا”   ->  “ورود رسید/حواله/موجودی اولیه از اکسل”

فایل اکسل خود را از قسمت بالایی صفحه انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه “خواندن اطلاعات” کلیک کنید. اطلاعات فایل اکسل شما در جدول نمایش داده می شود. درصورتیکه اطلاعات نمایش داده شده به یکی از رنگهای زرد، آبی، بنفش یا قرمز دربیایند، به لیست کالاها در سیستم منتقل نمی شوند. بنابراین بایستی حتما ویرایش شوند.

راهنمای رنگ های خطا دار :

  • رنگ زرد : گروه کالا، نام انبار یا واحد کالا مشخص نشده است.
  • رنگ آبی : کد کالا نادرست و یا تکراری می باشد./ نام کالا در گروه مورد نظر تکراری می باشد.
  • رنگ بنفش : مقدار حداقل تعداد یا حداکثر تعداد، عددی صحیح نمی باشد.
  • قرمز : درصد مالیات و عوارض عددی صحیح نمی باشد.

ویرایش اطلاعات جدول :

  • ویرایش اطلاعات ردیف : برای ویرایش کالاهای وارد شده روی ستون “ویرایش” همان ردیف کلیک نمایید، اطلاعات کالا در گزینه های مرتبط پر شده و می توانید اطلاعات را ویرایش کنید و سپس بر روی دکمه “ثبت” کلیک نمایید.
  • حذف اطلاعات ردیف : برای حذف اطلاعات روی ستون “حذف” همان ردیف کلیک نمایید، سوالی مبنی بر اطمینان حذف اطلاعات پرسیده می شود، در صورت تایید اطلاعات حدف می شود.
  • حذف لیست : درصورتیکه لیست کالاها اشتباه وارد شده و یا به هر علتی می خواهید لیست را حذف کنید، روی دکمه “حذف اطلاعات” پایین جدول کلیک نمایید. همه اطلاعاتی که در لیست وجود دارد، حذف می شوند. این اطلاعات در جدول موقت ذخیره شده بودند و ارتباطی به اطلاعات اصلی کالاهای شما ندارد.
  • انتقال اطلاعات : برای انتقال اطلاعات ابتدا تاریخ ثبت را وارد نمایید، سپس بر روی دکمه “انتقال اطلاعات” پایین جدول کلیک کنید. (توجه داشته باشید که فقط اطلاعاتی منتقل می شوند که رنگی نباشند). سپس سوالی مبنی بر اینکه “آیا اطلاعات به جدول کالاها منتقل گردد؟” پرسیده می شود. در صورت تایید عمل انتقال انجام می گردد.

برای دانلود رایگان نرم افزار انبارداری تحت وب رادیکال به سایت anbardari.ir مراجعه فرمایید و از خدمات رایگان شرکت رایان پرسیس بهره مند شوید.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه