نرم افزار سازمانی

در این مبحث قصد داریم در رابطه با نرم افزار سازمانی صحبت کنیم. و بفهمیم چگونه سازمان‌ها از سیستم‌های اطلاعاتی استفاده می‌کنند. در ابتدا لازم است بدانیم که یک سازمان چیست و نیازمند چه نرم افزار سازمانی می باشد. در وسیع ترین مفهوم سازمان یک ساختار مدیریتی / اجرایی و شامل افرادی است که برای رسیدن به اهدافی مشخص کار می‌کنند.

 این اهداف ممکن است محدود و روشن (مثل اتمام یک پروژه به‌خصوص در فاصله زمانی خاص) و یا نامحدود و مبهم (مثل کمک به مردم ) تعریف شود. تعریف درست از سازمان ها بسیار مهم می باشد. ممکن است سازمان ها را بر مبنای اندازه آنها طبقه‌بندی کنیم. برخی از سازمان‌ها فقط یک کارمند دارند، در حالی که در برخی دیگر هزاران نفر در حال کار هستند. در دنیای دیجیتال، حتی کوچکترین سازمان ها ممکن است به طور بین المللی کار کنند.

برای فهم نیازمندیهایIT  در یک سازمان، لازم است ساختار مدیریتی و عملکردی آن را درک کنیم. بسیاری از سازمان‌ها اعمال استاندارد به خصوصی مثل بازاریابی، مدیریت منابع انسانی و حسابداری را انجام می‌دهند. در سازمانهای کوچک، ممکن است یک نفر تمام این اعمال را انجام دهد. اما در بسیاری از سازمان‌ها، ادارات مختلف با کارمندان بسیار زیاد این اعمال را انجام می‌دهند.

نرم افزار سازمانی

بنابراین استفاده از نرم افزار سازمانی نظیر نرم افزار انبارداری-حسابداری رادیکال، نرم افزار منابع انسانی رادیکال، نرم افزار حضور و غیاب رادیکال و… کمک شایانی در مدیریت بهتر سازمان ها می کند. این نرم افزارها در بستر ابر نیز قابل اجرا می باشند. درنتیجه هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای استفاد از این سیستم ها وجود ندارد.

ساختار سازمانی اکثر سازمانها، خصوصا سازمان های بزرگ، سلسله مراتبی است. این ساختار مانند یک ساختار ارتشی است که در آن یک نفر مستقیما بر افراد دیگر نظارت می‌کند. در ساختار سلسله مراتبی یک شرکت بزرگ تعدادی از نایب‌رئیس ها به مدیر گزارش می‌دهند. مدیران منطقه از عملیات به نایب رئیس ها گزارش می‌دهند و مدیران فروشگاه به مدیران منطقه‌ای گزارش می‌دهند. کارمندان فروشگاه به مدیر فروشگاه گزارش می کنند. کارمندان این سلسله مراتب اعمال مختلفی را انجام می‌دهند. برخی سازمان‌ها ساختارهای سازمانی جدیدی را تعبیه نموده اند، مثل ساختار ماتریسی، که در آن کارمندان در تیم‌های مختلفی کار می‌کنند. با استفاده از نرم افزار سازمانی رادیکال، یک مدیر می تواند براحتی سایر بخش ها را کنترل کند. و هر زمان که بخواهد گزارش جامعی از عملکرد پرسنل داشته باشد.

سیستم های اطلاعاتی وجود دارند که هدف مدیریتی به خصوصی را دنبال می‌کنند. همچنین سیستم‌های اطلاعاتی وجود دارد که عملیات بخش خصوصی را پشتیبانی می‌کند. سیستم های اطلاعاتی پیشرفته ای به نام سیستم های برنامه ریزی یکپارچه منابع سازمان (ERP) وجود دارند که تمام سطوح مدیریتی و تمام حوزه‌های عملیاتی را پشتیبانی می کنند.  

شرکت رایان پرسیس با هدف رضایتمندی مشتریان و با بهره گیری از متخصصین IT اقدام به تولید نرم افزار سازمانی کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا مشاوره، با شماره تلفن ۳۶۰۲ ۳۶۰۲ ۰۵۱ تماس حاصل کنید.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه