نرم افزارهای سفارشی

در مقالات قبلی به نرم افزارهای سازمانی و پرسنلی اشاره کردیم و آنها را به تفصیل شرح دادیم. در این مبحث قصد داریم کمی در مورد نرم افزارهای سفارشی صحبت کنیم. نرم افزارهای سفارشی رادیکال با توجه به نیاز سازمان و مشتری طراحی و تولید می شوند.

نرم افزارهای کمکی 

نرم افزارهای کمکی یا برنامه های کمکی کارهای متداول مربوط به نگهداری داده ها، فایل ها و مدیریت را انجام می‌دهند، که اساس اکثر سیستم‌های عامل و برنامه های کاربردی هستند. نرم افزار کمکی می‌تواند مدیریت و نگهداری فایل، ارتباط و عملیات فشرده سازی داده را انجام دهد. بسیاری از سیستم‌های عامل برنامه‌های کمکی رایج را در خود دارند.

اکثر این نوع نرم افزار ها، انجام کارهای مدیریتی روی درایو های سخت و دیگر دستگاه های ذخیره ثانویه مغناطیسی را انجام می‌دهند. و وضعیت دیسک ها را چک می کنند تا مطمئن شوند همه قسمت های رسانه مغناطیسی سالم هستند. اگر مشکلی برای قسمتی از خانه‌های دیسک پیش آید، این ابزار آن قسمت را علامت گذاری می کند تا برنامه‌های دیگر به آن رجوع نکنند.

نرم افزارهای کاربردی

با وجود اینکه سیستم های عامل لازمه کامپیوتر هستند، اما نمی‌تواند عملیات تجاری را انجام دهند. ده ها هزار نوع برنامه کاربردی در بازار وجود دارند. در ادامه به چند مورد از نرم افزارهای تولید شده توسط شرکت رایان پرسیس اشاره می کنیم:

نرم افزارهای کاربردی به دو دسته عمومی تقسیم می‌شوند:

  • سفارشی
  • مجموعه های سودمند از پیش آماده شده تجاری (COTS)

نرم افزارهای سفارشی

برنامه نویسان یک شرکت نرم افزاری برنامه های سفارشی شده را برای حل مشکلات به خصوص یک حرفه ایجاد می‌کنند. در مقابل شرکت‌های نرم‌افزاری برنامه های COTS را برای عموم می سازند. کاربران می‌توانند COTS را بخرند. برخی نرم‌افزارها می‌تواند به هر دو دسته نسبت داده شوند. شرکت رایان پرسیس با بهره از برنامه نویسان خبره، نرم افزارهای سفارشی را با توجه به نیاز مشتریان تولید می کند.

مجموعه نرم افزارهای سودمند

مجموعه های سودمند شامل بسیاری از پرکاربردترین برنامه ها هستند و جزو محبوب ترین برنامه های نرم افزاری کاربردی هستند. بعضی از مجموعه‌های سودمند مانند آفیس مایکروسافت، نرم‌افزارهای پردازش متن (ورد)، صفحات گسترده (اکسل)، ارائه به شکل گرافیکی (پاورپوینت) و پایگاه داده (اکسس)، را در یک بسته ترکیب نموده اند. بسیاری از آنها اجزای نرم‌افزاری اضافی مثل نرم افزار نشر رومیزی، جستجوگر وب، پست الکترونیکی و مدیریت اطلاعات شخصی نیز در بر دارند. خرید یک مجموعه سودمند معمولاً ارزان تر از خرید هر برنامه به طور  جداگانه است.  

برای دریافت اطلاعات بیشتر و  مشاوره با متخصصین ما در شرکت رایان پرسیس، با شماره تلفن ۳۶۰۲ ۳۶۰۲ ۰۵۱ تماس حاصل کنید.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه