دستگاه ذخیره شماره موبایل

در دنیای تکنولوژی و کسب و کار، راه های مختلفی برای تعامل با مشتریان وجود دارد. یکی از این راه ها بدست آوردن شماره موبایل مشتریان می باشد. یک روش ساده و آسان برای ثبت شماره مشتریان استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل می باشد. این دستگاه تکنولوژی ساده ای دارد. و تنها به برق و WiFi نیاز دارد. در کنار این دستگاه یک پنل آنلاین نیز ارائه می شود تا صاحبان کسب و کار بتوانند شماره تلفن های ذخیره شده را مدیریت کنند.

مدل های دستگاه ذخیره شماره موبایل

دستگاه ذخیره شماره موبایل دارای دو مدل می باشد: مدل پلاس و مدل D03. این دو مدل بسیار شبیه هم هستند و تنها تفاوت آنها در صفحه نمایش می باشد. برای راه اندازی دستگاه کافیست آن را به برق متصل کنید. سپس دستگاه به صورت خودکار به WiFi وصل خواهد شد. با ثبت هر شماره تلفن در دستگاه، اطلاعات در پنل آنلاین ذخیره می شود. استفاده از پنل آنلاین قابلیت های زیادی به صاحبان کسب و کار می دهد. در ادامه با این دو مدل بیشتر آشنا می شویم.

مدل پلاس

مدل پلاس یکی ازجدیدترین دستگاه های ذخیره شماره مشتریان می باشد. این سیستم نیازی به کامپیوتر ندارد. و فقط کافیست به برق و WiFi متصل شود. رایان پرسیس به همراه این دستگاه یک پنل آنلاین در اختیار خریداران قرار می دهد. دستگاه ذخیره شماره موبایل دارای یک صفحه نمایش رنگی می باشد. شما می توانید در این دستگاه اسم فروشگاه خودتان را وارد نمایید تا بر روی صفحه نمایش نشان داده شود.

مدل D03

دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری مدل D03 توسط برق و WiFi کار می کند. همچنین همراه دستگاه یک پنل آنلاین ارائه می شود. زمانیکه شماره ای وارد دستگاه می شود در این پنل ذخیره می شود. بنابراین می توانید از کلیه امکانات آن بهره مند شوید.

ویژگی های پنل آنلاین

۱- جمع آوری شماره تلفن مشتریان:

برای تعامل با مشتریان بایستی از طریقی با آنها در ارتباط باشید. داشتن تلفن همراه مشتریان مزیت مهمی برای ما به حساب می آید. 

۲- گروه بندی مشتریان:

بعد از ثبت شماره همراه در پنل آنلاین، می توانید مشتریان خود را گروه بندی کنید و یا برچسب های دلخواه به آنها نسبت دهید. مانند “مشتری جدید”، “مشتری VIP” و …

۳- راه اندازی باشگاه مشتریان:

شما در این پنل می توانید باشگاه مشتریان راه اندازی کنید.

۴- تخصیص جوایز و تخفیفات به مشتریان :

با کمک پنل آنلاین می توانید برای مشتریان جوایز و تخفیفات تصادفی درنظر گرفت.

۵- معرفی شبکه های اجتماعی :

بعد از ثبت هر شماره، پنل آنلاین به صورت خودکار پیامکی حاوی لینک اینستاگرام یا تلگرام ارسال می کند.

۶- ارسال پیامک به صورت دوره ای :

برای ارتباط با مشتری ارسال پیامک به صورت هفته ای و یا ماهیانه بسیار تاثیرگذار می باشد.

۷- امکان نظرسنجی از مشتریان :

مشتریان تمایل زیادی برای شرکت در نظرسنجی ها دارند. پنل آنلاین این فرصت را در اختیار مشتری خواهد گذاشت.

۸- ارسال پیامک تبریک تولد :

ارسال پیامک تبریک تولد یکی از راه های تعامل با مشتری می باشد. این امکان در پنل آنلاین امکان پذیر می باشد.

در حال حاضر رایان پرسیس دستگاه ذخیره شماره موبایل دایرکت را به همراه پنل آنلاین به مشتریان عرضه می کند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن ۳۶۰۲ ۳۶۰۲ ۰۵۱ تماس حاصل کنید و یا به وبسایت ما به آدرس rayanpersis.com مراجعه فرمایید.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه