آموزش حسابداری انبار با اکسل

شرکت ها برای مدیریت انبارهای خود نیاز به نرم افزاری برای محاسبات دارند. شرکت هایی که تعداد کالای محدود در انبار دارند و آشنایی با قابلیت های نرم افزار انبارداری ندارند، از اکسل برای انبارداری استفاده می کنند. در این مقاله ما به “ آموزش حسابداری انبار با اکسل “ خواهیم پرداخت.

در قدیم عموما انبارداری با اکسل انجام می شد. ولی با گذشت زمان و طراحی نرم افزارهای انبارداری با امکانات بالا، شرکت ها به سمت سیستم های انبارداری حرکت کردند. رایان پرسیس با کمک تیم متخصص خود نرم افزارهای انبارداری متنوعی برای انواع صنوف طراحی کرده است. نرم افزار انبارداری رادیکال با توجه به نیازهای هر صنف به صورت اختصاصی، انبارهای شما را مدیریت می کند. از طرفی این سیستم، مدیریت را برای شما تسریع خواهد کرد.

آموزش حسابداری انبار با اکسل

در ادامه شما را با ترفندهای پرکاربرد در اکسل آشنا خواهیم کرد. این ترفندهای حسابداری در اکسل برای عملیات فرمول نویسی و محاسبات مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل جمع زدن:

برای جمع زدن چندین مقدار، در انتهای یک سطر یا ستون، سلول مورد نظر را انتخاب نمایید. سپس ترکیب کلیدهای ” Alt  ، = “ را فشار دهید.

تغییر فرمت اعداد: 

در اکسل با کمک کلیدهای ” Ctrl ، Shift “  به همراه اعداد ” ۱ تا ۵ “ می توانید فرمت اعداد را با سرعت بالا و بدون مراجعه به منو تغیر دهید.

کپی کردن فرمول ها: 

در حسابداری معمولا از فرمول استفاده می شود. برای تسریع در روند کار کافیست ستون فرمول را Copy کرده و سپس در سلول مناسب Paste نمایید.

حذف سطر یا ستون: 

در اکسل برای حذف کردن سطر یا ستون بدون مراجعه به منو، می توان از دو کلید ” Ctrl ، – ” استفاده کنید.

ایجاد سطر یا ستون جدید: 

در اکسل افزودن سطر یا ستون جدید، بدون مراجعه به منو، تنها با چند کلید ساده امکان پذیر می باشد. کلیدهای ” Ctrl، Shift،= “ ستون و سطر جدیدی برای ما ایجاد می کنند.

جابجایی بین صفحات:

زمانی که در اکسل چندین صفحه یا شیت داشته باشید می توانید با کمک کلیدهای ” Ctrl، Page Down “ و ” Ctrl، Page up “ بین صفحات سوییچ نمایید.

آموزش انبارداری رادیکال

فرمول های حسابداری در اکسل

در اکسل امکان انجام محاسبات از طریق فرمول ها، برای کاربر فراهم شده است. همچنین توابع متعددی وجود دارند که کار محاسبات را برای شما ساده تر خواهند کرد. برای فرمول نویسی ابتدا بایستی در سلول مورد نظر ” = “ نوشته و در ادامه فرمول خود را تایپ نمایید و در انتها کلید “Enter” را فشار دهید. در ادامه شما را با بعضی از توابع اکسل آشنا خواهیم کرد:

PV: محاسبه ارزش فعلی سرمایه گذاری

FV: محاسبه ارزش های بعدی سرمایه گذاری

SLN: محاسبه هزینه استهلاک به روش مستقیم

SYD: محاسبه هزینه استهلاک به روش مجموع سنوات

DB: محاسبه هزینه استهلاک نزولی در بازه زمانی مشخص

DDB: محاسبه هزینه استهلاک نزولی مضاعف در بازه زمانی مشخص

VDB: محاسبه هزینه استهلاک در دوره ای خاص، به روش نزولی

سیستم هوشمند انبارداری رادیکال

در انتها پیشنهاد ما به شما اینست که از سیستم های پیشرفته انبارداری استفاده کنید. تا هم در زمان خود صرفه جویی کرده و هم درصد خطای انسانی را به صفر برسانید. شما می توانید با مراجعه به سایت rayanpersis.com با امکانات این نرم افزارها آشنا شوید. همچنین برای مشاوره با متخصصین رایان پرسیس با شماره تلفن ۳۶۰۲ ۳۶۰۲ ۰۵۱ تماس حاصل کنید.

درباره شماعی

ارسال دیدگاه