سیستم انبارداری تولیدی

سیستم انبارداری تولیدی به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا بتوانند اطلاعات دقیق در مورد مواد اولیه، مورد استفاده در تولید محصولات نهایی را به دست آورند. اگر مشکلی در کیفیت زنجیره تامین ایجاد شود، با کنترل اطلاعات سیستم مدیریت انبار می‌توانید تمام کالاهای نهایی که از مواد اولیه آسیب دیده تولید شده‌اند را شناسایی کنید.

 سیستم انبارداری تولیدی چیست؟

سیستم انبارداری تولیدی یک نرم افزار کاربردی است که برای بهینه سازی امکانات ذخیره سازی و توزیع مواد اولیه طراحی شده است. استفاده از سیستم انبارداری تولیدی برای صاحبان انبار یک مزیت رقابتی محسوب می‌شود و در عین حال به آنها کمک می‌کند با افزایش تقاضای مشتریان و افزایش هزینه‌ها همگام باشند. سیستم انبارداری تولیدی به تولیدکنندگان و توزیع کنندگان کمک می‌کند چرخه زنجیره تامین خود را کنترل کرده تا بتوانند خدمات مشتری را بهبود دهند.

شرکت‌ها به دنبال راه‌حل‌های کاربردی برای متمرکز شدن کارهای معمول در نرم افزار انبارداری تولیدی هستند که معمولا مستلزم ردیابی منابع و سطوح موجودی تحت نظر یک واحد است. برنامه‌های سیستم مدیریت انبار معمولا به عنوان سیستم‌های مستقل دسته بندی می‌شوند. سایر پلتفرم‌های سیستم مدیریت انبار به عنوان بخشی از سیستم برنامه ریزی منابع انسانی (ERP) ارائه می‌شود. پلتفرم‌های مدرن از فناوری‌های مسیریابی و ردیابی پیشرفته مانند شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) و تشخیص صدا استفاده می‌کنند.

مزایای پیاده‌سازی سیستم انبارداری تولیدی

با پیاده سازی یک سیستم انبارداری تولیدی حرفه‌ای، شرکت‌های تولیدی و توزیعی می‌توانند بر تولید و جابجایی کالا در انبار کنترل کامل داشته باشند.

ویژگی‌های یک سیستم انبارداری تولیدی کارآمد:

  • کاهش فواصل ذخیره‌سازی
  • صرفه جویی در جابجایی مواد اولیه
  • کاهش زمان برداشت و پردازش مواد اولیه
  • حذف موجودی منسوخ شده
  • بهبود معیارهای تحویل کالا

برنامه‌های کاربردی انبارداری تولیدی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا میزان اثربخشی یک فرآیند را توسط گزارش‌ها اندازه‌گیری کنند. یک سیستم انبارداری تولیدی پیشرفته شاخص‌های کلیدی عملکرد را برای بهبود مدیریت کارکنان و دیگر عملیات مورد بررسی قرار می‌دهد. سیستم انبارداری تولیدی داده‌های ارزشمندی را برای افزایش کارایی عملیاتی با شناسایی خطاهای فرآیند، جمع آوری و سازماندهی می‌کند. درک درست از عملیات به شما کمک می‌کند تا بتوانید سطح موجودی بین مواد اولیه و محصول نهایی را در تعادل نگهدارید.

 

اگر علاقه مند به مباحث مدیریت انبار هستید؛ شایدسیستم یکپارچه چه اهمیتی دارد؟ برای شما مفید باشد.

بهبود تولید و توزیع با سیستم انبارداری تولیدی

برای انتخاب سیستم انبارداری تولیدی شما گزینه‌های نرم افزاری قابل تنظیم و مختلفی وجود دارد. اما ویژگی ها و مزایا به ماهیت دقیق کسب کار شما بستگی دارد و متفاوت است.

اما فقط سه راه برای بهبود عملیات انبار و توزیع در مشاغل کوچک تا متوسط وجود دارد:

۱٫ بهبود زنجیره تامین

هنگامی که به اطلاعات کلی در مورد زنجیره تامین و سطوح موجودی خود دسترسی دارید، برای کنترل هزینه‌های خود و هنگام واکنش به افزایش تقاضای سفارش، در موقعیت بهتری خواهید بود.

یک سیستم مدیریت انبار می‌تواند تمام داده‌های کسب و کار شما را در یک برنامه کاربردی ادغام کند. پس از انجام این فرآیند و درک بیشتر موقعیت می‌توانید تصمیمات قابل اعتمادتری بگیرید که منجر به افزیش درآمد شوند. سیستم مدیریت انبار یک نرم افزار یکپارچه است که برای همگام سازی داده‌های مدیریت عملیات، تولید، حسابداری و فروش تحت یک پلتفرم کار می‌کند.

با پیاده سازی یک سیستم انبارداری تولیدی می‌توانید حرکت مواد اولیه را به صورت خودکار ارزیابی کنید. این سیستم برای ردیابی این فرآیند، نیاز به اپراتورهای دستی را از بین میبرد و همراه با آن احتمال خطای انسانی کاهش میابد.

۲٫چالش کمتر و فروش بیشتر

سیستم انبارداری تولیدی، فرآیند سفارش‌ را برای فرآیندهای ساده‌تر خودکار می‌کند. زیرا هر سفارش ثبت و تایید شده مستقیما به تعداد موجودی در آن زمان بستگی دارد. شما می‌توانید برای کنترل سطح موجودی خود، مقدار یا تعداد مواد اولیه را در لحظه بررسی کنید. این امر تضمین می‌کند که هرگز بیش از حد توان وعده نمی‌دهید. این نرم افزار کمیت موجودی را به طور دقیق به شما میدهد و آنرا براساس تعداد سفارش‌های ارائه شده به خریداران در دوره‌های قبل، تنظیم می‌کند.

یک سیستم انبارداری تولیدی هوشمند کالاهای شما را در چندین انبار بررسی کرده و شما می‌توانید روند انتقال کالای خود را از یک مرکز به مرکز دیگر پیگیری کنید. این سیستم در صورت اینکه موجودی شما تعدیل شود، موجودی کالای اولیه را در لحظه ثبت سفارش بستانکار می‌کند. سیستم انبارداری تولیدی هنگام ثبت شدن هر سفارش جدید، به طور خودکار در دسترس بودن محصول را در انبار بررسی و تایید می‌کند.

۳٫برنامه ریزی و تولید بهتر

در سیستم انبارداری تولیدی برای کمک به کسب و کارها و حفظ برنامه ریزی در تولید بهینه و زمان بندی، در چندین لایه فرآیندهای برنامه ریزی نیازسنجی مواد اولیه پیاده سازی شده است. این راه حل خودکار جایگزین روش‌های زمانبندی تولید موقت قبلی است که از داده‌های لحظه‌ای استفاده می‌کند. سیستم انباداری تولیدی یک نمای کلی و دقیق از زنجیره تولید و تامین شما برای بهبود تصمیم گیری ارائه می‌دهد.

دسترسی به داده‌های موجودی در لحظه به معنای برنامه ریزی دقیق‌تر و مطمئن‌تر است؛ زیرا سیستم انبارداری تولیدی از این اطلاعات برای کمک در خرید مواد، از جمله مقادیر دقیق و زمان نیاز، همراه با سایر نیازهای حیاتی استفاده می‌کند.

پس از آنکه تیم تدارکات مواد اولیه تولیدی را براساس سفارشات خرید بررسی کرد، می‌توانید مقادیر لازم را در زمان مشخص شده برای ساخت محصول نهایی و انجام سفارش فروش تولید کنید. نرم افزار انبارداری تولیدی رادیکال تمام الزامات تولید کالا را از مواد اولیه محصول گرفته تا منابع نیروی کار در نظر گرفته است.

 

شرکت رایان پرسیس با هدف مدیریت دقیق و آسان در انبار، نرم افزار انبارداری رادیکال را با نسخه های گوناگون برای انواع کسب و کارها طراحی و تولید کرده است. شما می توانید برای آشنایی با امکانات این نرم افزار به وبسایت rayanpersis.com مراجعه فرمایید. همچنین می توانید از طریق تلفن ۳۶۰۲ ۳۶۰۲ ۰۵۱ با کارشناسان رایان پرسیس در ارتباط باشید.

 

درباره حانیه حیدری

ارسال دیدگاه